Ілля Філіпов: головне в навчанні – інтерес до нього

Навесні 2014 року в Україні стартувала онлайн-платформа для підготовки до ЗНО «EdEra». «Я, студент» поспілкувався з керівником проекту Іллею Філіповим і поцікавився, як його команді вдалося втілити свою мрію про українські якісні онлайн-курси в життя.

Ідея «EdEra»

Якось я з моїм другом, теж з радіофізичного факультету КНУ, Петром Костюкевичем готувались до екзамену GRE subject з фізики, щоб вступити до американського ВНЗ на аспірантуру. Ми зрозуміли, що шансів скласти його успішно в нас майже немає, хоча у своєму університеті були хорошими студентами. В цей час ми проходили багато онлайн-курсів, і поступово та чи інша галузь відкривалася для нас по-справжньому, це впливало на тест, і разом з тим – було цікаво. Це нас надихнуло зробити свій курс з фізики. Але якщо вже робити, то багато, тож ми почали запрошувати друзів, які можуть все дуже швидко вивчити і в результаті працювати з цим. Отож, ми зібрали такий кістяк команди і почали свою роботу.

Усі завдання на платформу ми робимо самі, усе авторське. В нас дуже строго щодо цього, жодного сплагіаченого шматка тексту чи картинки. Крім цього, в нас є три безкоштовні курси, а на інші люди самі можуть обрати скільки заплатити, починаючи від 1 грн.

Наш проект – це 20 тис. доларів і людський ресурс цілодобово. Для прикладу, Массачусетський технологічний інститут чи Гарвардський університет, щоб відкрити свою платформу і зробити перший курс, вклали по 30 млн. доларів. У нас основний внесок – людський ресурс, а все обладнання та апаратуру ми знаходимо у друзів. Загалом, крутимося, як можемо.

Команда

У нас є двоє програмістів – вони займаються технічною частиною. Також є п’ятеро людей контент-менеджерів, до їх числа входжу і я. Ці люди – розробники «EdEra», вони роблять все: від верстки книг до розробки структури кожної лекції і зйомки та монтажу. Крім них, ще є викладачі курсів, веб-дизайнер, людина, яка займається фінансами та документацією. Щоб стати членом команди, треба бути готовим не отримувати взагалі грошей, працювати вдень і вночі, при цьому любити те, що робиш, і жити цією ідеєю. Нам дуже важливо, щоб людина була розумна, щоб могла розібратися в усьому інструментарії, а крім цього – мала бажання змінювати і виконувати роботу якісно і круто.

Ми вже готуємо багато інших курсів, але поки що не дуже це афішуємо. На підготовці до ЗНО ми дослідили методику їх створення. Є дуже багато нюансів, адже нам треба не втратити людину, яка сидить перед монітором і будь-коли може просто встати і піти, тому потрібно було масу всього проаналізувати. Ми дізнавались, коли людині стає нудно, коли треба змінити формат подачі, яка має бути тривалість ролика, коли вставити завдання і які саме завдання. На ЗНО було зручно почати, а зараз вже ведеться активна робота над іншими курсами.

Головне в навчанні – це інтерес до нього, вам має це подобатись. Людям не подобається вчити математику, а треба зробити так, щоб подобалось. Власне, ми над цим і працюємо. Я впевнений, що якщо є інтерес, то все інше – не проблема.

Ознайомитися з онлайн-курсами можна на сайті www.ed-era.com
Далі...


Далі...


Далі...