Майстер-клас від редактора

Головний редактор журналу «Я СТУДЕНТ» Ксенія Литвин провела майстер-клас для студентів кафедри шоу-бізнесу КНУКІМ, де поділилася секретами професійної майстерності та особливостями створення єдиного в Україні глянцевого періодичного видання про молодь з початку 90-их і до сьогодення.

«Я СТУДЕНТ» – це не тільки часопис, а справжня студентська медіа-майстерня, що об’єднує друковану версію, офіційний web-ресурс ya-student.com.ua і студентське Інтернет-телебачення. Створюють його студенти різних українських вишів, які акумулюють і втілюють неординарні та креативні ідеї від тематичного та жанрового структурування публікацій до відбору світлин і оригінального дизайну сторінок.

Головний редактор журналу Ксенія Литвин розповіла молоді про свій досвід у сфері журналістики та про першу престижну посаду в журналі «Я СТУДЕНТ»:

«Друкуватися почала ще зі шкільних років. У свої 16 років зробила перші кроки в журналі «Метро Освіта» та газеті «Молодь України», за що надзвичайно вдячна тодішнім головним редакторам видань. У студентські роки мріяла стати спортивним журналістом, друкувалася в газеті «Український футбол», працювала тележурналістом у спортивній редакції телеканалу «Перший національний». Потім професійні стежки вивели до журналу «Я СТУДЕНТ». Неочікуваним було те, що після стажування мене одразу взяли на посаду  головного редактора. Завдяки набутому досвіду, я виконую свою роботу якісно, швидко, професійно, проте не зупиняюсь на досягнутому і постійно самовдосконалююсь, що раджу робити і вам», – зазначила лектор майстер-класу.

Ознайомившись із творчою біографією головного редактора, молодь почала розпитувати Ксенію про можливість створення власного журналу та як за найкоротший термін і з мінімальним бюджетом зробити пілотний випуск, котрий би захопив визначену цільову аудиторію.

Тож Ксенія Литвин поділилася з допитливими студентами формулою успіху:

  • створити бізнес-план, визначитись з аудиторією видання;
  • поділити журнал на рубрики, щоб було зручніше читати та орієнтуватися в ньому;
  • шукати спонсорів, рекламувати журнал;
  • продумувати продукт: обрати папір, вид та спосіб оформлення;
  • надання платних послуг для читачів: розміщення власного фото на обкладинці журналу;
  • створити електронну версію видання, зробити його доступним для завантаження на девайси;
  • мати команду відповідальних працівників: головний редактор, випусковий редактор, редактор-коректор, фотограф, журналісти.

Також студентство зацікавило питання оптимізації друкованих ЗМІ і подальші перспективи видання. Втім, основне на чому зосередили свою увагу майбутні фахівці – проходження практики в редакції журналу.

Головний редактор «Я СТУДЕНТ» відповіла на численні запитання і запропонувала студентам КНУКіМ долучитися до спільної роботи:

«КНУКіМівці, бачу, ви активні, творчі, небайдужі особистості. Якщо шукаєте, де опублікувати свою першу статтю, мрієте про успішну кар’єру, бажаєте поділитися своїми поглядами на актуальні проблеми сьогодення, тоді welcome – я дарую вам щасливий квиток! Чекаю вас у редакції «Я СТУДЕНТ». Вірю, що разом нам під силу підкорити найвищі журналістські горизонти!» – зауважила спікер.

Майстер-клас із талановитим журналістом, блогером і редактором Ксенією Литвин видався продуктивним і перспективним для молоді. Студенти Кафедри шоу-бізнесу з гарним настроєм обмінялись контактами з майбутнім працедавцем. Згодом вони чекають наступної зустрічі, але вже в робочій атмосфері!
Далі...


Далі...


Далі...