Василь ГОЛОВАНОВ: «Перші слова в прямому ефірі «112 Україна» були сказані мною»Телеведучий

Василь ГОЛОВАНОВ

Було всіляке – і пари, і прогули, і вечори в гуртожитку

Його обличчя ви, скоріш за все, неодноразово бачили по телевізору. Його голос хочеться слухати і слухати. Він – ведучий денного live-ефіру, а також проектів «Чиста політика» і «Воєнний щоденник» на телеканалі «112 Україна». Василь Голованов – випускник Національної академії управління. Серед його професійних здобутків – премія «Ведучий року» за результатами першого року роботи «112 Україна» та статус бренд-войсу телеканалу.

Що цікавого пригадується зі студентських років – пари, друзі, викладачі?

Було всіляке – і пари, і прогули, і вечори в гуртожитку, і перший доступний Інтернет у комп'ютерному класі. І все це пригадується однаково захопливим і цікавим.

Чи брали ви участь у культурно-розважальних заходах в університеті?

Я грав у першій команді КВК Національної академії управління, яка мала назву «Ближче до тіла». Із хлопцями з команди досі підтримую зв'язок, періодично зустрічаємося. Дякуємо ректору Академії Сергію Аркадійовичу Єрохіну, що підтримав тоді та повірив у нас.

Як ви потрапили до складу акторів театру імпровізації «Чорний квадрат»?

За рекомендацією колеги. А потім, як і всі актори «Чорного квадрату», – через іспити та річне навчання. Я робив перші кроки на телебаченні, і якось моя співведуча порадила мені обов'язково піти на екзамени. Тоді мені не дуже хотілося знову занурюватися в навчальний процес. Але після вдало складеного вступного іспиту я «втягнувся» з перших же занять завдяки головному режисеру, художньому керівникові Анатолію Миколайовичу Нейолову і головному актору, письменнику Олексію Курилку. У «Чорному квадраті» я з 2006 року.

Як ви опинилися на «112 Україна»?

Я працював ведучим «Вечірнього шоу» на «Просто радіо», і один з ефірів був присвячений телебаченню. Ми запросили телережисера, познайомилися. За деякий час він написав мені в соціальних мережах, що створюється абсолютно новий телеканал, і запропонував спробуватися в ролі телевізійного ведучого. Потім було знайомство з Олексієм Семеновим (перший генеральний продюсер телеканалу – прим. ред.). Він буквально закохав нас в ідею «112». І я пишаюся тим, що перші слова, які пролунали в прямому ефірі телеканалу «112 Україна», були сказані мною. Це сталося 28 листопада 2013 року.

Чим відрізняється ваш телеканал від інших телеканалів?

Наш телеканал відрізняється тим, що тут працюють професіонали-телевізійники, закохані в свою справу, здатні працювати цілодобово, аби глядачі найоперативніше отримували новини, першими дізнавалися, що відбувається в Україні та світі.

Що найскладніше у професії ведучого телеканалу, на вашу думку?

У записаних телепроектах завжди є можливість щось перезняти, щось відкоригувати, так само як у кіно чи серіалах. А ось театр і прямий ефір – це завжди ТУТ і ЗАРАЗ. Другого дубля немає.

Що таке бренд-войс? Як сталося, що саме вас обрали голосом каналу?

Моїм голосом звучить канал. Анонси, заставки, промо-ролики та документальні фільми. Зазвичай, бренд-войс обирають за професійно поставленим голосом, дикцією, тембром. Важливе значення також мають грамотність мовлення, почуття стилю й креативності.

Чи робите ви спеціальні вправи, аби підтримувати голос у тонусі? Поділіться секретом професійної майстерності.

Перед ефіром або спектаклем завжди розминаю мовний апарат – традиційно читаючи скоромовки.

Як суміщати різні види діяльності, усе встигати і при цьому залишатися позитивною та енергійною людиною?

Усе встигнути цілком реально, особливо, якщо грамотно спланувати наперед свої дії. Спробуйте приїхати на зустріч раніше. Адже може бути, що «завдяки» заторам приїхати вчасно не вийде. І тоді всі справи на день неодмінно зсунуться, а це не додасть позитиву. Ну, а якщо з'явитеся трохи раніше ─ матимете достатньо часу перезавантажитися, налаштуватися і бути готовим до зустрічі. Не ображайтеся на людей, навіть, якщо вас дуже образили. Цим ви завдаєте шкоди тільки собі, кривдникові ж ─ байдуже. Викресліть цю людину зі свого життя і не згадуйте більше. Не давайте поради, якщо вас не просять. Не позичайте у друзів великі суми грошей. Намагайтеся спілкуватися з позитивними людьми. Читайте книги.
Далі...


Далі...


Далі...