Багато хто чув приказку: «Звичка – друга натура». Давайте поговоримо про звичку добре одягатися і про те, як стиль сприяє отриманню кращих відміток і успішному старту кар'єри для сучасного студента.

Уже не школяр
У першу чергу, опишемо студента, про якого піде мова. Це особистість, яка має плани на життя і прагне досягти успіху, побудувати кар'єру; розуміє, для чого вступила до ВНЗ і що освіта – це не гарантія, а інструмент для того, щоб «знайти своє місце під сонцем»; вона відповідально підходить до навчання, має активну соціальну позицію.

А тепер трохи заглибимося в поняття стилю та стильної особистості. Стиль – один з основних елементів іміджу людини. Стиль – це манера поведінки, вміння «тримати себе»; це цілісність композиції в одязі та наявність у ній певних акцентів. Коко Шанель стверджувала: «Мода виходить із моди, стиль – ніколи». У стилю є свої особливі прикмети, що дозволяють нам відчути або побачити єдність образу, його естетичну привабливість та загальну ідею, а саме:

- дотримання пропорцій та акцентів;
- гармонійне поєднання кожного елемента образу та поведінки, манер особистості;
- відповідність одягу, зачіски, аксесуарів та макіяжу ситуації і часу;
- присутнє відчуття міри, такту в ансамблі;
- чи передає стиль людини певну інформацію;
- як інші сприймають цю людину;

Для студента, який вже не школяр, але ще не професіонал, стиль має підкреслювати серйозність ставлення до навчання (що однозначно відзначать викладачі), повинен бути комфортним і водночас сучасним, актуальним, адже це сприятиме порозумінню з однолітками, повазі однокурсників.

У пошуках власного стилю студенту важливо пам’ятати, що деякі професії вимагають апріорі певного стилю. І якщо ви вирішили збудувати блискучу кар’єру, звикайте до образу професіонала з самого початку. Давно відомо, що перше враження складається за кілька секунд і ґрунтується, здебільшого, на зовнішньому вигляді. Студент, який своїм зовнішнім виглядом показує серйозність і рішучість, без сумнівів отримає прихильність викладачів та майбутніх роботодавців. А доповнивши свій образ гарними знаннями і готовністю до подальшого навчання, завоює їхню повагу.


Стиль починається з одягу. Тож який стиль обрати? Молодим, амбіційним людям основою власного стилю в одязі я рекомендую вибрати стиль Business Casual (Smart Casual) – неофіційний діловий стиль. Такий стиль дає змогу обирати цікаві, ненудні, комфортні речі й водночас виглядати респектабельно, серйозно і сучасно. Такий стиль личитиме не лише майбутнім спеціалістам і співробітникам великих компаній, а й майбутнім бізнесменам, які планують, отримавши освіту, не працювати «на дядю», а самостійно підкорювати вершини життя.

Особливості стилю Business Casual
Business Сasual привабливий можливістю по-різному комбінувати елементи одягу, проте хоча б одна річ має бути строгою по формі й нагадувати про діловий стиль. Крім того, можна обирати більш насичені та різноманітні кольори, ніж у діловому стилі. Уникайте яскравих, масивних аксесуарів, стразів, паєток, релігійної та субкультурної символіки в прикрасах. Хоча їх можна прихопити з собою і доповнити образ – для вечірки, побачення або зустрічі з друзями.

Для хлопців замість ділового костюму обираємо:
Класичні сині, темно-сині джинси, без декору;
Брюки;
Сорочки;
Піджак або блейзер;
Водолазки, поло, тонкі трикотажні, кашемірові, шерстяні светри;
Краватки.

Для дівчат:
Класичні прямі джинси;
Топи різних кольорів, які можна одягати під жакети і кардигани;
Сукні;
Жакети з класичними, ¾, підкоченими або короткими рукавами;
Тонкі светри, кардигани (одягнуті на сорочку або блузку);
Спідниці, брюки;
Взуття на підборах та без підборів.

Незалежно від обраного стилю слід пам’ятати, що:
1. Одяг завжди має бути цілим і чистим.
2. Одяг має бути якісним, добре скроєним і зшитим.
3. Відповідати правилам етикету.

Поганими манерами для дівчат вважається носити занадто короткі шорти і спідниці та глибоке декольте, занадто яскраві, неонові кольори. Для хлопців поганим тоном є оголення плечей (носіння майок, жилетів на голе тіло), спортивний одяг, одяг з провокуючими, образливими написами і символікою.

Бути студентом цікаво і складно водночас. Відкрию секрет: в роботі вас очікує те ж саме. Але коли ви виглядаєте на всі 100%, ви почуваєтеся чудово, і долати труднощі стає трохи легше.
Далі...


Далі...


Далі...