Нам, студентам, знайома ситуація, коли замість підготовки до екзамену ми починаємо дивитися новий сезон «Гри престолів» чи «Теорії великого вибуху». Або ж коли між написанням курсової роботи та вечіркою без вагань обираємо останнє.

Недарма про студентів кажуть, що найбільше вони полюбляють лінуватися. Хм, частково це правда. Але раптом ми просто боїмося взятися за складну справу, тому щосили відтягуємо цей момент? Хоч зволікання і паскудна річ, але боротися з цим можливо. Пропонуємо кілька способів.

Розпочніть ранок із чогось не надто важливого. Для того, щоб день був продуктивним, його рекомендують починати із найважливішої справи: мовляв, те, що вимагає найбільше зусиль та терпіння, краще зробити першочергово. Але коли переді мною поставав вибір: взятись за вивчення білетів з філософії або ж прибрати дім/ приготувати обід/ вирушити за різдвяними подарунками – я обирала, звісно ж, не філософію. Однак ПІСЛЯ всіх прибирань, обідів та презентів, підготовка до екзамену вже не здавалася такою страхітливою, тож я помалу вивчала матеріал. Хтозна, чому так відбувається, але це справді працює. Спробуйте! 

Влаштовуйте щотижневий вихідний. Нехай це буде день, в який вам дозволено абсолютно нічого не робити, але при цьому не варто ухилятися від роботи решту тижня. Не забувайте про свої цілі, мрії, рухайтеся їм назустріч у зручному для вас темпі. А вихідний же стане засобом проти такого собі «вигорання» (найактуальнішою ця порада буде в «моторошний» період сесії). 

Чергуйте навчання та відпочинок. Погодьтеся, що цілий день чахнути над підручниками – не надто приваблива ідея. Від злості та нервів («Коли вже закінчиться ця книжка?», «Ще 200 сторінок, збожеволіти можна!»), ви мало що запам’ятаєте. То чому б не поєднати корисне з приємним? Годину странно вчимося, півгодини – займаємося своїми справами.

Не витрачайте час на складання інструкцій та планів. Уявімо, що ви захотіли опанувати іноземну мову або навчитися водити. Ви щотижня додаєте нові закладки в браузері про «найкращі курси», «найефективніші техніки» та «найхитріші способи» вивчення чужоземних слів. А ще – дивитеся відеоуроки з водіння та ганяєте на машинках в онлайн-іграх. Але яким же буде результат, припустимо, через місяць? Навряд чи сотня закладок (відкритих лише раз) та десятки переглянутих відео допомогли вам оволодіти таким бажаним навиком. Не варто гаяти час на складання непотрібних планів, треба просто з чогось починати: записатися на курси чи нарешті розгорнути підручник. 

Не діліться намірами. Дивний спосіб для боротьби зі зволіканням, чи не так? Проте – не такий вже й поганий. До прикладу, наступного тижня на вас чекає складний екзамен, тому завтра було б непогано взятися за підготовку. Та це буде аж завтра, а сьогодні ви всім і кожному встигаєте розповісти про те, як збираєтесь прокинутися о сьомій ранку й зубрити аж до обіду. А як виходить насправді? І встаємо далеко не о сьомій, і в книжки заглядаємо аж під вечір... Після того, як ви озвучуєте свої «наполеонівські» плани, ви підсвідомо починаєте вважати, ніби частково справа вже виконана. Мотивація знижується, і всі справи вкотре відкладаються. Наступного разу краще промовчіть – так і славу пустомеля не наживете, і заздалегідь заплановане втілите. 

Зволікання – річ звичайна. Кожному хоча б раз хотілося «забити» на важливі справи й зайнятися чимось приємнішим. Але коли відчуєте бажання «потягати кота за хвіст», згадайте про те, для чого вам необхідно зробити саме це й саме зараз. Подумайте про те, яким важливим може виявитися один маленький крок через рік або два.

 

 
Далі...


Далі...


Далі...