Від лінивця – до зразкового студента

Скажіть, чи часто у вас... не виникало бажання братися за навчання? Якщо так – читайте далі, адже в цій статті ми розповімо кілька нехитрих способів змусити себе працювати. Плюс трохи заспокоїмо: лінощі – це не такий уже й гріх.

У вашій голові теж часто воюють дві думки: «Як же не хочеться щось робити!» та «А часу ж потім зостанеться мало... Як усе встигнути?» Вони псують відпочинок (ба більше – роблять нас схожими на мишу в клітці, що метушиться, бігає від однієї стінки до іншої та ніяк не заспокоїться). А як жахливо усвідомлювати, що розслабитися ти не можеш (обов`язки та справи напосідають), але сил та настрою для роботи теж немає! Однак якщо справи таки важливі, то краще виконати їх вчасно, згодні? Тому радимо вдатися до наступних кроків.

Не бійтеся починати. Зі мною таке буває часто. Навіть для того, щоб написати цю статтю, довелося підштовхнути себе думкою про те, що це необхідно, що це — моя робота. Ми боїмося зробити перший крок через страх невдачі та труднощі, які доведеться долати, і... цей страх абсолютно нормальний! З усіма час від часу трапляються негаразди, але звідки нам знати, як усе вийде цього разу?

Прощайте собі свою слабкість. Коли ми дуже довго живемо за принципом «лінивця», то важко утриматися від карання самого себе. Однак так створюється ситуація, що схожа на ту, коли ми довгий час переживаємо якийсь провал або знову й знову прокручуємо в думках випадок, за який нам досі соромно. Але чому ми не думаємо про те, що занижена самооцінка та докори сумління лише знижують мотивацію? Не зволікайте, забудьте про те, що сталося – і скоріш надолужуйте згаяне.

Починайте з найважливішого. Підготуйтеся до завтрашнього семінару, а далі зі спокійною душею займайтеся дріб`язковими справами. А щоб той семінар не злякав вас одразу ж, скористайтеся наступною порадою!

Розділіть роботу на частини. Мало кому вдається сісти й цілісінький день писати курсову роботу – однак зробити це можливо. Секрет у тому, щоб працю змінювати відпочинком: наприклад, 20 хвилин пишемо, 5 — відволікаємось. До речі, за таким же принципом можна займатися прибиранням! Майбутні хвилини релаксу справді змушують працювати активніше.

Відріжте «шляхи до відступу». Забудьте ненадовго про ґаджети, не до кінця переглянутий епізод серіалу, новий альбом обожнюваної групи. Ви ж самі чудово розумієте: перемикання між вкладками та ковзання пальцем по екрану смартфона не допоможуть зосередитися на домашньому завданні.

Узагалі, лінуватися часом навіть корисно. Треба вміти відмежовуватися від зовнішнього світу та спрямовувати увагу на те, що справді цікавить та захоплює. Як на мене, можливість присвячувати час речам, які любиш, рятує нас від стресів і знімає напруження (а їх не так і мало у студентському житті). Просто треба навчитися розуміти, де можна трішки полінуватись, а де треба вчасно завершити важливі справи. Я й досі вчуся цьому мистецтву :)
Далі...


Далі...


Далі...