Смійся сьогодні – плач завтра. Якби ми повторювали собі ці слова щодня, то не мали б жодної причини для суму або ниття. Пригадайте, скільки разів на день ви кажете приблизно наступне: «Як же хочеться спати!», «Знову цей дощ!», «Нічого не хочеться!», «Лінь йти на пари!», «Усе погано». Ми не помічаємо, як усі ці скарги поступово стають частиною нас, позбавляючи простих радощів життя. Спробуйте згадати, коли ви востаннє раніше прокидалися, щоб неспішно зібратися з думками та налаштувати себе на приємний день? Коли і з ким востаннє сміялися так сильно та щиро, що аж до сліз і болю в животі? Коли до кінця насолоджувалися своїм улюбленим хобі, яке зараз стало просто звичною справою? Коли востаннє вам було настільки цікаво з якоюсь людиною, що ви не помічали часу і не розуміли, як раніше могли обходитися без цього спілкування? Життя чим далі, тим міцніше затягує нас у глибини свого бурхливого океану. Але ми чомусь забуваємо, що не може бути лише одного стану речей, одного кольору, одного способу мислення. Наше життя – це не лише океан. Це також берег, пісок на цьому березі, камінці, мушлі та багато інших цікавих речей, яких ми просто не помічаємо, на яких не фокусуємо свою увагу, бачачи довкола себе лише воду. А даремно.
 
Зупиніться, де б ви не були, озирніться навколо і спробуйте усвідомити, що ваше життя – це не весь можливий час, а лише «тут і зараз». І більше нічого. Конкретна мить. Конкретне місце. Це не минуле, яке вже жодним чином не змінити. І не майбутнє, яке настане лише завтра. Усе, що в нас є кожного дня – це наше сьогодні. Але ми живемо так невміло, неначе попереду в нас ще сотні років, чи навіть сотні інших життів, в яких ми нарешті зможемо себе реалізувати. Тож вважаємо, що один день, прожитий якось не так, нічого не змінить. Але ці дні непомітно складаються у тижні та місяці, а потім раз – і вже промайнув черговий рік нашого життя. А чи насолодилися ми тим, що побачили за цей час, або ж ми були дуже зайняті тим, що жалілися, як усе погано? 

Вміти радіти дрібницям і помічати красу в найпростіших речах – це одна з найкращих якостей, яка лише може бути притаманна людині. За вікном щодня дощ? Ну то й що: після нього обов’язково вигляне сонце, а якщо пощастить – можна ще й веселку побачити! Отримали незадовільну оцінку? Та це викладач просто не розуміє, що іноді є речі набагато важливіші, ніж підготовка до семінару. Посварилися з коханою людиною? Не біда: значить треба помиритися і зробити їй якийсь приємний подарунок. Найгірший день у вашому житті? Лягайте спати – а на наступний день просто забудьте про все, що сталося.

 Спробуйте на кожну свою скаргу знаходити протилежне твердження. І побачите, як легко ваш настрій набуватиме нових позитивних відтінків. Життя завжди прекрасне, у будь-яку пору року, в будь-який день тижня. Усе, що потрібно, щоб побачити його красу – це… просто прокинутися і дивитися.
Далі...


Далі...


Далі...