Чи можна бути щасливим і успішним водночас?

Минулого тижня в галереї АртПРИЧАЛ Київська школа економіки провела зустріч «Освіта, що приводить до успіху». Запрошені спікери – громадський діяч і музикант Святослав Вакарчук, генеральний директор Microsoft-Україна Надія Васильєва, заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб та Президент KSE Тимофій Милованов – розповіли про ключові елементи успіху: гроші, можливості та самореалізацію.

Перший спікер банкір Дмитро Сологуб підкреслив, що у світі є дуже заможні країни, але це ще не означає, що люди, які там живуть, щасливі та успішні. Гроші – це важлива складова успіху, однак не єдина. Так само, як і освіта – це лише частина успіху. Усі люди не вийдуть однаковими з університету, незважаючи на те, що отримають «однакову» освіту. Найголовніше – те, як людина вмітиме співпрацювати з іншими людьми, встановлювати корисні зв’язки. Потрібно чітко зрозуміти, чим хочеш займатися в житті, вчитися та досягати своєї мети.

Наступним спікером виступила генеральний директор Microsoft-Україна Надія Васильєва, яка зазначила, що нинішній світ швидко змінюється і дедалі більше стає цифровим. Сьогодні ми користуємося вже не одним ґаджетом, а одразу кількома, і більше спілкуємося віртуально, ніж вживу. Усе це накладає відбиток на нашу взаємодію з іншими людьми, у тому числі й під час роботи. Нинішнє покоління Y зараз закінчує університети та поступово буде передавати «естафету» поколінню Z, а те, у свою чергу, вже має низку суттєвих відмінностей від інших поколінь. Зокрема, нинішня молодь уже не хоче працювати в офісі з 9 до 18, використовуючи застаріле робоче обладнання, переписуючись через електронну пошту та відвідуючи корпоративні тренінги. Натомість майбутнє, за словами Надії Васильєвої, за вільним графіком роботи у зручний час та у зручному місці, використання сучасних різнопланових пристроїв і технологій, а також чіткі лідерські завдання та досягнення. 

Ще одним запрошеним спікером став відомий громадський діяч і музикант, лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, який у досить розважальній формі сказав про дуже серйозні речі. Найперше – це те, що щастя рідко коли корелює з матеріальним достатком. Але варто зрозуміти: а що ж «ваше»? Сам Святослав, навчаючись на фізика, довгий час сумнівався, чи правильно зробив, що обрав музику, а не науку. Однак, коли став відомим музикантом, зрозумів, що насправді не помилився, пішовши за покликом серця. Святослав зазначив, що проблема української освіти в тому, що наше суспільство дуже консервативне. І культ батьків у цьому питанні є поки що непереможним. Успішні країні відрізняються тим, що там люди під час навчання набувають максимальної впевненості в собі, вчаться захищати свою думку, дають бій авторитетам, вчителям. А українцям цього бракує, вони надто сором’язливі та скромні. Наприкінці Святослав Вакарчук зробив меседж до молоді та всіх українців: «Ваше щастя – це ви (не ваші батьки, не друзі). І тут немає егоїзму. Не бійтеся бути собою, адже тільки ви самі знаєте, що насправді робить вас щасливими». 
Далі...


Далі...


Далі...