Реферат – «звір», знайомий не з чуток будь-якому студенту. З кожним курсом «звірів» стає дедалі більше, і вони стають ще більш розгодованими. На третьому курсі цей звірюга розростається до курсовиків, а на четвертому – до дипломної, і тоді... Але давайте не будемо про сумне.

Для багатьох студентів проблема «звірства» реферату зводиться до декількох кліків в Інтернеті – і вуаля! За невеликий проміжок часу вам дістається готовий реферат – залишилося тільки надрукувати його і здати викладачеві.

Іноді одного реферату буває мало, щоб розкрити тему, тому скачують кілька і об'єднують їх в один. Бажано таку «процедуру» проробляти в кожному випадку – навіть тоді, коли вам вистачає й одного скачування: в рефераті можуть бути смислові чи друкарські помилки. Важкі терміни краще написати своїми словами (якщо не розумієш термін – погугли). І відредагувати текст реферату під себе – так перестрахуєшся від додаткових запитань викладача (хоча 100% гарантії не даю).

Але є «прєподи», які страшенно не люблять, коли студент скачує щось з Інтернету. Вони стверджують, що знають всі Інтернет-ресурси, і рекомендують прочитати підручник та написати своїми словами. Або ж задають реферат на творчу тему, в якому цінується тільки твоя думка. Або ж реферат-дослідження, в якому на загальних поняттях теж «не виїдеш». При цьому викладачі бувають надмірно вимогливими щодо оформлення реферату.

Від титулки до списку джерел

То з чого ж складається структура реферату? Це титульна сторінка, зміст, вступ, основна частина, висновок та список джерел.

У змісті вказуються всі розділи і підрозділи реферату та відповідні їм номери сторінок. У вступі пишеться актуальність проблеми (довести, що в рефераті досліджується важлива тема), обґрунтування вибору теми, цілі та завдання (цілі – кінцевий результат дослідження, завдання – етапи досягнення мети). Також подається короткий огляд основних літературних джерел, що використовувався при написанні роботи, та вказується об’єкт і предмет дослідження (об’єкт – те, що досліджується, предмет – яким чином).

Основна частина – це ваше дослідження, що складається з декількох розділів. Розділи розташовуються в логічній послідовності, один плавно перетікає в інший.

У висновках підбиваються результати дослідження, а наприкінці подається список використаної літератури.

Правила оформлення реферату такі: використовуються листи паперу формату А4, проставляються поля: з лівого боку – 3 см, з правого – 1 см, знизу і зверху – по 2 см. Текст вирівнюється за шириною сторінки. Шрифт – Times New Roman, інтервал – 1,5 (або 1).

До речі, один реферат можна спробувати здати кільком викладачам, відредагувавши текст відповідно до заданої ними теми.
Далі...


Далі...


Далі...