Спілкування – це одна зі звичних деталей нашого життя. Проте навіть якщо ви приємна, товариська людина, іноді можуть виникати моменти, коли просто не знаєш, що сказати. До прикладу, коли ви зустрілися з давнім другом, але не знаєте з чого почати розмову, і після фрази «Привіт, як справи?» просто мовчки стоїте та дивитеся одне на одного. Про що ж поговорити? Та про все! Скажіть відверто, ви коли-небудь пробували говорити абсолютно про все? Нічого складного в таких бесідах немає, потрібно лише знайти «зачіпку». Але давайте по порядку.

Як почати розмову з малознайомою людиною?

Головний секрет хорошого співрозмовника – дати іншій людині можливість поговорити про себе. Така тема буде найбільш комфортною для того, з ким ви спілкуєтеся.

У ситуації з малознайомою людиною спробуйте такі прийоми:

1. Поцікавтеся її життям. Де навчається, де працює, чи є хобі, яка улюблена музика, які фільми. Знайдіть «зачіпку», яка дозволить вам розширити теми для розмови.

2. Поцікавтеся думкою співрозмовника з того чи іншого питання або просто поговоріть на будь-яку цікаву тему. Не забувайте, що починати розмову з друзями і незнайомцями треба по-різному.

ЯК розмовляти?

З тим, кого ви добре знаєте – поцікавтеся його справами, що нового відбулося за останній тиждень.

З тим, кого ви знаєте, але давно не бачили – згадайте, про що ви розмовляли раніше, що вас об’єднувало. Ключове слово тут – «спільний». Спільні інтереси, спільні погляди, спільне місце роботи, навчання – знайдіть цікаву тему та не відпускайте її!

Загальні поради для цікавої розмови:

Частіше усміхайтеся, адже усміхнена, позитивна людина завжди притягує до себе.

2. Намагайтеся не перебивати співрозмовника, адже тоді вам не доведеться ламати голову з приводу пошуку тем. Людина, яка розкриває вам душу, сама буде їх вигадувати.

3. Прислухайтеся до співрозмовника. Так ви зможете зрозуміти, на які теми йому найбільш приємно говорити.

4. Будьте цікавими, майте свою точку зору. Це можливо тільки тоді, коли ви різнобічно розвинуті та досить ерудовані. Цікавтеся тим, що відбувається навколо вас: мистецтвом, спортом, іншими людьми – і робіть це щиро. Знайдіть собі хобі. Завжди приємно спілкуватися з розумною людиною, яка має уявлення про все – нехай ці знання й не дуже глибокі. До того ж, так ви знайдете більше спільних тем для розмови, більше точок дотику.

5. Не відгукуйтеся ні про кого погано. Це лише опустить вас в очах співрозмовника. Слухаючи плітки або навіть сумну правду про когось, ваш візаві може подумати, що ви можете облити брудом і його самого. Приниження інших людей робить вас слабкими, адже сильна та впевнена в собі людина ніколи до такого не опуститься.

6. Не нийте. Звісно, можна розповісти про свої негаразди, але не робіть їх суттю бесіди.

7. Під час зустрічі уникайте телефонних розмов, чи – що навіть гірше – з’ясування відносин по телефону. У такій ситуації співрозмовник буде почувати себе зайвим, і в нього буде тільки одне бажання: якомога швидше від вас утекти й більше не зустрічатися.

Дотримуючись цих нескладних правил, ви маєте всі шанси стати приємним співрозмовником, якого не соромно запросити в будь-яку компанію. Головне – не бійтеся розмовляти, поводьтеся природно, і у вас все вийде!
Далі...


Далі...


Далі...