Як Pokémon Go вплинув на сучасний світ?

Розповім невеличку історію: у липні я відпочивала в Туреччині, де познайомилася з одним юнаком. Якось ввечері ми з сім’єю гуляли вулицями Анталії та зустріли цього знайомого… який, втім, нас не помітив. Він ходив колами, перебігав на інший бік вулиці, повертався назад, і при цьому не випускав із рук телефон. Ми довго думали, що ж трапилося з бідолашним юнаком, доки не зрозуміли: він грає в покемонів.

У що-що він грає?

У Pokémon Go – безкоштовну гру з доповненою реальністю, яку випустила каліфорнійська компанія Niantic Labs для мобільних пристроїв на базі IOS та Android. Pokémon Go з’явилася 6 липня 2016 року, і з цього часу стала справжнім культурним феноменом. Гра досі не вийшла в Україні, однак ти можеш побути поганим хлопчиком чи дівчинкою та завантажити неофіційну версію – детальних інструкцій повно в Інтернеті.

Окей, а як у це грати?

Ти зможеш спробувати себе в ролі тренера для покемонів: навчати їх боротися та змушувати змагатися з покемонами інших тренерів. Але спочатку тобі потрібно буде спіймати хоча б одного покемона – для цього необхідно створити персонажа та нарешті вийти з дому.

Не забувай, що Pokémon Go – це гра з доповненою реальністю. Завдяки GPS твій герой буде пересуватися по карті, тоді як ти гулятимеш вулицями міста. Якщо поруч знаходиться покемон, ти зможеш відшукати його за допомогою камери на смартфоні чи планшеті – зображення кишенькового монстра накладається на картину оточуючого світу. Для того, щоб спіймати покемона, потрібно буде влучити в нього віртуальним покеболом.

Взагалі гра не надто складна, проте має купу нюансів – тому не соромся гуглити та читати довідники з Pokémon Go (так-так, вони вже існують).

Перейдемо до найцікавішого: як Pokémon Go впливає на сучасний світ? Ти можеш здивуватися, але ця гра справді має вплив, і навіть дуже серйозний.

Отже, покемони…

…приносять неабиякі гроші

Nintendo та інші правовласники заробляють 1.6 мільйонів доларів на день завдяки грі. Брокерська компанія Needham & Co вважає, що покемони збільшать заробітки корпорації Apple на три мільярди доларів. Незважаючи на те, що гра Pokémon Go безкоштовна, користувачі можуть придбати так звані PokeCoins – це валюта, що дозволяє купувати ігрові розширення.

Крім цього, Pokémon Go допомагає й бізнесу, який прямо не пов’язаний з грою. Прибутки кафе та інших розважальних закладів зростають через величезну кількість людей, які ловлять покемонів поблизу. 

…стають причиною скандалів

Вашингтонський музей Голокосту закликає відвідувачів не грати в Pokémon Go у його стінах. Аналогічне прохання висловило Арлінгтонське військове кладовище у Вірджинії.

Так, у музеї можна було знайти покемона на ім’я Коффінг, який виділяє отруйний газ. Пікантності додає той факт, що Коффінг знаходився поблизу залу, присвяченому євреям, які пережили газові камери. Утім, існує версія, що знімок цього покемона, який вже видалений із веб-сайту Imgur – звичайна фальсифікація.

…не бояться з’являтися в «гарячих точках»

Американський вояк спіймав свого першого покемона на лінії фронту. 26-річний Луїс Парк, що зараз бореться з Ісламською Державою, розмістив фото покемона Сквіртла, який стоїть перед дулом його зброї.

…інколи ти можеш знайти не покемона

Американка натрапила на мертве тіло тоді, коли шукала водного покемона. Представник поліції заявив, що чоловік потонув.

…або полюватимуть не на покемонів, а на тебе

Популярністю Pokémon Go користуються не тільки розважальні заклади – грабіжники теж швидко навчилися знаходити свою вигоду. Так, у Міссурі злочинці використовували геолокацію Pokémon Go для того, щоб заманити своїх жертв у пастку.

То чи варто грати в Pokémon Go?

Риторичне запитання. Гру варто завантажити хоча б для того, щоб мати уявлення про те, що зараз відбувається у світі популярної культури. Неважливо, чи станеш ти видатним мисливцем на покемонів – проте май на увазі, що один із жителів Брукліна вже встиг зібрати всіх кишенькових монстрів, які доступні на території Америки. Тепер 28-річний Нік Джонсон планує здійснити міжконтинентальну подорож для того, щоб розширити колекцію. У цьому йому допоможе компанія Marriott Rewards.
Далі...


Далі...


Далі...