Як святкують День закоханих у різних країнах

День святого Валентина, який протягом кількох століть, відзначається у світі 14 лютого, є найромантичнішим та найочікуванішим святом для всіх закоханих. Для багатьох – це чудовий момент для прояву почуттів, для когось – просто привід повеселитися.

Якщо ж звернутися до історії, то, за переказами, День закоханих ушановує великомученика Валентина – священика, який, всупереч наказу імператора Клавдія ІІ, що забороняв молодим чоловіка мати сім'ю, таємно вінчав закоханих. Правитель вважав, що самотній чоловік, необтяжений сімейним побутом, має шанси стати кращим воїном, оскільки його думки зайняті лише майбутніми битвами. Незабаром дії священика були розсекречені, сам Валентин постав перед судом, піддався жорстоким тортурам і згодом був страчений. У ніч перед стратою він написав дівчині лист – зізнання в коханні у віршованій формі. Згодом такі листи стали називати «валентинками». Дата смерті великомученика припадає саме на 14 лютого.

Якщо ж повернутися до сучасності, то щороку молоді люди в День закоханих дарують один одному валентинки, які містять зізнання в коханні. Основним подарунком на День святого Валентина є різноманітні солодощі у вигляді сердечок. М’які іграшки, сувеніри та квіти також користуються великою популярністю. У День святого Валентина і напередодні по всьому світі лише троянд продається близько 200 мільйонів штук. Очевидним є те, що головні символи свята повинні бути виконані в яскравих червоних і рожевих тонах – кольорах, що означають пристрасть і полум'я почуттів.

Якщо ж поринути у звичаї святкування Дня закоханих у різних країнах, то можна дізнатися багато цікавого.

Наприклад, аристократичні англійці мають повір`я, за яким перший чоловік, якого зустрічала дівчина 14 лютого, повинен стати її «Валентином» – хоче вона цього чи ні. Дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляють із зав`язаними очима.

Консервативні японці День закоханих перетворили на наше свято 8 березня, але для чоловіків, оскільки подарунки в цей день роблять, в основному, жінки чоловікам, і дарувати прийнято всілякі чоловічі аксесуари: бритви, лосьйони, гаманці.

Винахідливі валлійці в День закоханих вирізають дерев`яні «ложки любові» для своїх коханих, які прикрашають сердечками, ключами та замковими щілинами, що означає: «ти знайшов шлях до мого серця».

Педантичні німці завзято вважають кохання чимось на зразок тихого божевілля, так що святий Валентин для них, передусім, покровитель божевільних. У цей день вони прикрашають психіатричні лікарні пурпуровими смужками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння. Тому, якщо 14 лютого в Німеччині ви натрапите на будівлю, щедро прикрашену смужками та повітряними кульками, можете не сумніватися – перед вами психіатрична лікарня.

Пристрасні італійці вважають своїм обов’язком у День закоханих дарувати коханій подарунки, в основному – солодощі. В Італії цей день так і називається: «солодкий».

У казковій Данії закохані в День святого Валентина посилають один одному засушені білі квіти.

У цілому, які б не були звичаї святкування Дня закоханих, варто пам’ятати, що з вами завжди поруч кохана людина, яка потребує теплих слів, обіймів, поцілунків щодня, щохвилини, щосекунди. Цінуйте своїх коханих, підтримуйте їх у важку мить, приділяйте їм час і ніколи не забувайте, що справжнє кохання не купиш за жодні гроші! Тим, хто поки не має другої половинки, ми щиро бажаємо знайти її найближчим часом, а поки все ж не засмучуватися, а робити корисні справи та самовдосконалюватися. А свою валентинку ви можете подарувати рідним або друзям. Адже цей день не лише для закоханих, а й для тих, хто хоче ділитися теплом та радістю з близькими людьми.
Далі...


Далі...


Далі...