А куди рухається твоє колесо життєвого балансу?

Ми щасливі тоді, коли відчуваємо гармонію в житті. Здавалося б, у кожного вона своя. У когось картина гармонійного життя складається з родинного затишку, міцного здоров’я, досягнутої вершини успіху в навчанні чи роботі. А в когось пріоритет стосується фінансового статусу чи наявності часу для хобі, особистого розвитку та відпочинку. Насправді ж, гармонія полягає в умінні балансувати між усіма сферами. У нашому житті так зване «колесо балансу» має бути рівномірним. Інакше, збагачуючись в одній сфері, ми матимемо прогалини в інших. Проблеми однієї сфери, як-от зі здоров’ям, впливатимуть на інші сфери, порушуючи таким чином наш життєвий баланс.

Пропонуємо тобі визначити, наскільки гармонійним є твоє життя та побудувати власне колесо життєвого балансу. Воно покаже тобі, над якою сферою життя ти маєш замислитися та що тобі варто змінити, аби досягнути стану життєвої рівноваги. Будуючи колесо балансу, ти з’ясуєш для себе, хто ти й чого хочеш, наскільки ти задоволений своїм життям, рухаєшся ти у своєму розвитку чи стоїш на місці, не помічаючи цього. 

Отож, крок 1

Намалюй коло та поділи його на кілька секторів. Їх кількість залежить від того, скільки ти визначиш для себе важливих життєвих сфер. Наприклад, їх буде 8: Родина, Здоров’я, Навчання (Робота), Фінанси, Друзі, Хобі, Особистий розвиток, Відпочинок. Або ж це буде Сім’я, Друзі, Кар’єра, Фінанси, Фізичне здоров’я, Відпочинок, Духовне життя, Розвиток особистості.   

Крок 2

Оціни кожен сектор. Для цього в центрі кола постав нуль, а на променях-радіусах, що поділяють сектори, відклади однакові відрізки – їх повинно бути 10. Нуль позначатиме твою абсолютну незадоволеність станом справ у цій сфері. Критичний стан справ характеризують оцінки від 1 до 3. Достатня задоволеність у певній сфері має показники 4-7, а повна – 8-10. На обох променях кожного сектора зроби відмітку (постав оцінку), відповідну своїм уявленням про те, наскільки тобі вдалося реалізувати себе в тій чи іншій сфері. Потім обидві позначки з’єднай дугою. І так повтори з кожним сектором.

Порада 1. При виставленні оцінки зважай лише на особисті відчуття. Наприклад, твої друзі та знайомі вважають, що твоє особисте життя не вдалося, оскільки ти досі не створив своєї сім’ї або не маєш пари, а для тебе вступ у шлюб чи романтичні стосунки на цьому життєвому етапі не є пріоритетними.

Порада 2. При виставленні оцінки враховуй усе. Візьмемо, наприклад, сферу Здоров’я. Звичайно, що оцінку 10 поставить не кожен. Але кожен із нас і не збирається летіти в космос або брати участь у марафоні. Якщо ти вже кілька разів обіцяв собі сходити до лікаря або тебе часто турбує безсоння, став оцінку нижчу. Враховуй усе. Комусь для відпочинку необхідно провести час на самоті, на дивані з книжкою, а хтось віддає перевагу екстремальному відпочинку. Тож оцінка для кожного у сфері Відпочинок буде різною. Став оцінку відповідно до того, наскільки відпочинок допомагає тобі розслабитися та відновити сили.

Крок 3

Обери для кожного сектора певний колір. Зафарбуй ним відповідний сектор відповідно до рівня дуги. Це допоможе тобі більш наочно побачити рівень балансу в кожному секторі.

Крок 4

Проаналізуй отримане колесо. У більшості людей воно може вийти зовсім не колесом, адже дуже рідко можна зустріти людину, рівномірно задоволену всіма сферами свого життя. Поглянь на сектори з найнижчими оцінками. Що ти можеш змінити, аби підвищити показник оцінки? Склади собі чіткий план дій та розпочинай роботу над собою. Наприклад, ти не задоволений станом свого здоров’я. Для того, аби покращити його, тобі варто почати займатися спортом, правильно харчуватися, споживати більше води та відмовитися від поганих звичок. Тому живи сповна, розвивайся всесторонньо, щоб наступного разу твоє колесо балансу справді було схожим на колесо!
Далі...


Далі...


Далі...