Пощастило тим, хто вже відвідав три дивовижні країни Балтії. А якщо й не раз – це ще краще! А тим, хто досі вагається чи просто не знає куди б поїхати на кілька днів цієї весни або літа, радимо вирушати до Естонії, Латвії та Литви!

Про мигдаль з перцем і корицею, дивовижну республіку Ужупіс, загадкові масонські знаки Вільнюса та багато інших цікавих речей читайте в підбірці фактів, які, можливо, надихнуть вас на дуже приємну та незабутню подорож.

1. Республіка Ужупіс

Чарівне місто Вільнюс, столиця Литви, вражає не лише різноманіттям дивовижних релігійних споруд, красою вулиць та будівель, але й тим, що в його центрі розташований богемний район під назвою Ужупіс (лит. Užupis – «за річкою»), який у 1997 році оголосив себе повноцінною республікою з власним президентом, міністрами та конституцією. Стіни будинків Ужупіса прикрашають картини та квіти, а під мостом, що веде до Республіки, знаходиться справжня гойдалка: на ній можна покататися, зануривши ноги в річку Вільня.

2. Рундальский палац

Недалеко від міста Бауска (66 км від Риги) знаходиться колишня резиденція герцогів Курляндії, а нині музей – Рундальский палац. Проте найцікавішим є не сама будівля, а сад біля неї. Побудований в англійському стилі, коли одна сторона саду є повністю симетричною іншій, він вражає своєю красою. Зелені лабіринти та квітучі кущі троянд залишають бажання затриматися там на цілий день.

3. Центральний ринок Риги – найстаріший ринок Європи

Чотири величезних павільйони площею  5,7 га – так виглядає один із найстаріших і найбільших ринків в Європі та Америці. Ці павільйони під час Першої світової війни використовувалися як ангари для дирижаблів. На сьогоднішній день вони входять до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Саме на ринку ви матимете змогу придбати знамениті ризькі шпроти, свіжу та копчену рибу, в решті павільйонах на вас чекає величезна кількість інших продуктів харчування та безліч сувенірів.

4. Мигдаль з Талліна

Вирушайте до Талліна не лише насолодитися неймовірною яскравою архітектурою, але й скуштувати місцевий смаколик – підсмажені горішки в цукорі з корицею та… чорним перцем! На перший погляд, це звучить дуже незвично, проте вірогідність того, що вам сподобається і ви купите ще 5 пакетів мигдалю додому є досить великою.

5. Таллінська чайка

Мандруючи вулицями Риги й Талліна, неможливо не звернути увагу на величезну кількість чайок. Вони кричать, пролітають над головою, сидять на деревах та будівлях. Мабуть, найвідомішою серед них є чайка, що мешкає в Талліні. Ви можете зустріти її на оглядовому майданчику столиці, вона прилітає туди щодня та з радістю позує туристам для фото.

6. Населення Латвії, Литви та Естонії в сукупності трохи перевищує кількість населення Київської агломерації.

Так, усі три країни є невеликими за площею та населенням: Латвія – 64 тис. км², Литва – 65 тис. км², Естонія – 45 тис. км². Однак є й великий плюс: компактними країнами зручніше подорожувати.

7. Таємничі масонські знаки у Вільнюсі

У Вільнюсі знаходиться 80 храмів різних конфесій, велика кількість старовинних будинків і споруд. На деяких із них ви можете помітити всім відомий знак масонської ложі – трикутник з оком всередині, а також багато інших цікавих символів. Назва «масон» або «франкмасон» походить від старофранцузського «masson» – муляр, з англійської «free mason» – вільний каменяр, муляр. Зведення церковних будівель забирало багато часу, тому муляри, художники та архітектори, що працювали на будівництві, вступали в тісне спілкування між собою, формуючи закриті товариства «будівельників» або «каменярів».

На одному з будинків у Вільнюсі зображені грифони, які одночасно поєднують небо і землю, добро і зло. Але тут вони безумовно виступають захисниками і покровителями. А поруч із ними знаходяться лілії – символ чистоти. Усі ці знаки – обереги. І вони символізують те, що в тому будинку могли відбуватися важливі для держави таємні збори.

Подорожуйте, надихайтеся та нехай кожна ваша подорож залишає безліч приємних вражень і спогадів. «Через двадцять років ви будете більше шкодувати не про те, що ви зробили, а про те, чого не зробили. Тож скидайте вузли, які випливають із тихих гаваней. Піймайте вітер у свої вітрила. Досліджуйте. Мрійте. Відкривайте». Марк Твен.
Далі...


Далі...


Далі...