Ми на собі випробували варіант роботи вдома, виявили «підводні камені», спробували усунути недоліки та, нарешті, ділимося спостереженнями з тобою.

Як не прикро, але літо — це не тільки пора канікул і нічого-не-роблення, а й час практики та ще одна  можливість підзаробити. Ось тут найпривабливішою (проте лише на перший погляд!) видається ідея працювати та заробляти, не виходячи з власного помешкання. А чом би й ні?  Все під рукою, це по-перше. Не треба гаяти час на збирання та дорогу, це по-друге. Графік роботи і перерв вибудовуєш сам (-а), — це третій плюс. Ніяких набридливих колег чи обговорень останніх пліток у робочий час — теж перевага. Та не все так прекрасно, як здається спочатку. Ми розповімо про найважливіші деталі в організації робочого процесу.

Вибираємо місце для праці. Так, бажання прилягти на незастелене ліжко, а поряд поставити ще й тарілку з печивом для перекусів часом вкрай сильне. Але застерігаємо: у жодному разі не роби цього!

Потрібно створити робочу атмосферу, щоби ти не відволікався на пошук зручної пози в тепленькому ліжку та збирання крихт. Достатньо «відмежувати» місце, де збираєшся працювати: цей куточок має бути винятково для роботи. Можна хоча б зачинити двері в кімнату. І коли ти сидиш за цим імпровізованим (чи реальним?) робочим місцем, рідні мають розуміти: тривожити тебе не час.

Беремося за облаштування. Нічого складного. Для початку просто потурбуйся про гарне освітлення та комфортний стілець. Інакше доведеться мучитися потім від болю в шиї. Не забудь також про найнеобхідніші речі для твоєї роботи. Триматимеш їх під рукою — не доведеться зайвий раз бігати туди-сюди.

Позбуваємося шкідливих подразників. Йдеться про все, що може завадити сконцентруватися. Надто полюбляєш дивитися телевізор — винеси його з кімнати. Не можеш й години прожити без соцмереж — встанови спеціальну програму, яка блокуватиме доступ до них. Не залишаєш без уваги жоден звук сповіщення на смартфоні чи комп’ютері — знизь гучність до нуля. Коли вирішиш, що робоче місце більш-менш годиться для праці, то...

...кличемо сім’ю «в гості». Але тільки раз! Це для того, щоб показати рідним, де ти збираєшся проводити робочий час і куди їм не варто забігати без потреби. Ти ж розумієш, як заважають зосередитися телефонні балачки за спиною, дитячі верески, звук удару м’яча об стіну, коли за ним ганяється кішка. Словом, зроби так, щоб твій куточок став фортецею, куди не проникатимуть жодні звуки та жодні живі створіння.

Розробляємо план дій. Звісно, робота вдома не мусить тривати з дев’ятої до шостої. Склади власний графік. Без нього інколи буває важко втриматися від спокуси побайдикувати ще трішки. Твій режим роботи може бути яким завгодно, позаяк має значення тільки те, чи ти впорався з поставленим на сьогодні завданням чи ні.

До речі, щодо завдань. Формуємо порядок денний. Занотувавши список завдань у блокноті, на стікері чи на спеціальній дошці, ти зможеш постійно тримати в полі зору свій план, регулярно з ним звірятися, ставити галочки навпроти виконаних справ і рухатися далі.

Відстежуємо власну активність. Тобто після завершення робочого дня вмощуємося в м’якому кріслі (або деінде) із вранішнім переліком завдань та з’ясовуємо, скільки з них було виконано. Така практика здатна мотивувати, а ще допомагає краще організовувати час.

Ми зазвичай вважаємо, що робота вдома — це або неабияке щастя, або щось страшне. Щастя — бо можемо спати до обіду та в будь-яку мить змінити плани. Біда — бо через відсутність зібраності та надмір чинників, які відволікають, важко змусити себе справді працювати. Що ж, ми погоджуємося і з першим твердженням, і з другим. Проте віримо, що дрібка організованості та серйозний підхід до справи ладні зробити продуктивною навіть роботу вдома!
Далі...


Далі...


Далі...