Літо в самому розпалі. Сесія далеко позаду (якщо талонів нема). Практика майже добігла кінця (сподіваюся, не тільки в автора цих рядків?). Залишилося обмаль часу до початку чергового навчального року, а це означає, що пора зібрати рюкзак і влаштувати невелику вилазку у світ.

За плануванням мандрівки та впорядкуванням наплічника автору спало на думку запитання: як організувати відпочинок так, щоби спогади про нього були якнайсолодші? Задля пошуку відповідей було вирішено трішки відволіктися від підготовчих робіт і зайнятися теоретичною складовою майбутньої поїздки.

Отож, наша ціль – корисно та цікаво провести дозвілля, куди б ми не вирушили. Погоджуюсь, імпровізація – це чудово. Особливо коли все набридло і хочеться втнути щось дике й несподіване. Та якщо підстав чи бажання імпровізувати немає, то сякий-такий план розробити не завадить.

Навряд чи хтось хоче, щоб його відпустка почалася з нервувань, істерик абощо, правда ж? Я навіть перед тим, як їхати з дому на навчання, щоразу хвилююсь. Сама не знаю, чому. При тому, що їжджу туди-назад щотижня. Що вже говорити про справжні мандрівки! Ось тому й вважаю завчасні планування та підготовку вкрай потрібними (навіть якщо їдеш до сусіднього міста за сто кілометрів). Коли ти «озброюєшся» картами та складаєш перелік місць, які хочеш відвідати і де можеш заночувати, почуваєшся впевненіше. Принаймні, поки не вийшов із дому та не сів на автобус/поїзд/літак (жартую).

Окрім відсутності плану, загрозою для відпочинку можуть стати й наші смартфони. Вони весь час джижчать і білікають, усіляко сигналізуючи про нові SMS, сповіщення в соцмережах, дзвінки. Настав час вимкнути техніку (або хоча б гучність на ній)! Інакше який сенс кудись їхати, якщо проводиш час так само, як і вдома: переписуєшся, викладаєш світлини, коментуєш чужі, дякуєш за коментарі до своїх фото, ведеш балачки телефоном, перевіряєш пошту… Реальний світ у стократ цікавіший!

Пам’ятаєш, як займаються в тренажерному залі? Кількість підходів там щоразу збільшується. А ми можемо робити навпаки. Щоб легше було пережити розлуку з ґаджетом, кількість «підходів» слід поступово зменшувати. Що ближче відпочинок, то менше часу на смартфон.

Яким буде місце, куди ти вирушиш цього разу? Давно забуте, але таке улюблене? Кардинально нове? Або два в одному: щось ледь знайоме, однак достатньо свіже та ще незвідане? Кожен із нас вирішить на власний розсуд. Хай так. Головне тверезо оцінити свої сили, щоби самого себе не загнати в пастку. Я, приміром, якось не подумала добре і змушена була потім кілька днів провести в новій місцині в колі абсолютно чужих людей (що для людини, котра уникає великих незнайомих компаній, рівнозначне маленькій катастрофі).

До речі, про людей. Згоден, що компанія або її відсутність відчутно впливають на перебіг мандрівки та відпочинку? І як же важливо зібрати товариство, яке не діятиме на нерви в дорозі, а з яким приємно буде навіть за кілька років згадати спільну подорож. Тому й має значення величина компанії: десяток друзів або ти один.

Перше враження. Яку ж велику роль воно грає в житті! У мандрівках, гадаємо, також, позаяк «задає» тон відпочинку. Дехто не зверне уваги на несмачну їжу, проблеми з транспортом, невчасно розряджену фотокамеру. А дехто зациклиться на маленьких (або й не дуже) проблемах, похнюпить носа і розкисне. По-всякому буває. Щоб не зіпсувалась уся відпустка, «десерт» треба куштувати одразу. У перші ж дні зробити те, що точно покращить настрій, додасть енергії та залишить приємні враження.

Не забуваймо, що після відпочинку потрібен… відпочинок. Трохи часу на адаптацію до звичного розпорядку дня, режиму роботи чи навчання. Певна річ, якщо є така можливість. Впорядкуємо думки, спогади, привезені знімки, та й будинок прибрати було б не зайвим.

Оскільки ділитися радістю не менш приємно, аніж отримувати позитивні емоції від інших, то ще одне завдання після повернення на рідну землю – розповідати друзям і рідним про недавно пережите. Приємно-бо знову та знову змушувати людей сміятися, розповідаючи їм про свої пригоди, і роздивлятися разом фотографії.

Що ж, потрібно закінчувати вже з теоретичною частиною та переходити до практичної. План вже є, треба повертатися до збирання рюкзака.
Далі...


Далі...


Далі...