Ділимося ідеями, як обманути совість, чий голос не дає змоги побайдикувати.

Мабуть, чи не в кожного з нас бувають «ліниві» дні. Дні, коли не хочеться ані виходити з дому, ані займатися домашніми справами. І коли точно немає бажання братися хоча б за якусь роботу. Здавалося б, у чому біда? А я відповім: якщо совість не спить і все гризе та гризе тебе, то все задоволення від байдикування просто випаровується. Виходить, що й попрацювати не можеш, й полінуватися теж. Замкнуте коло! Та позбутися мук сумління можливо, вдавши, що займаєшся надзвичайно важливими справами. Розповідаємо, чим корисним замінити безцільні посиденьки в Інтернеті в ці дні.

Якщо в тебе є чотирилапий друг, то чому б не вийти разом із ним на прогулянку? На довгу прогулянку незвіданими стежками. У деяких моїх друзів собаки нема, зате є коти, яких теж люблять вигулювати на повідку. Я ж кота не вигулюю, але в такі дні вдома тільки й чути биття об стіни пластмасового м’ячика та дряпання котячими кігтями підлоги.

Зазвичай у «ліниві» дні я також присвячую трохи часу чищенню своєї поштової скриньки та акаунтів у соціальних мережах: видаляю неактуальні розмови з друзями, відписуюсь від розсилок (і коли я встигла підписатися на них?), зберігаю важливі вхідні повідомлення. Не забуваю й про список аудіозаписів на телефоні, бо ж навіщо засмічувати пам’ять піснями, які не слухаєш уже півроку? Краще скачати опісля кілька свіжих подкастів. Після недовгого, однак ретельного прибирання аж любо глянути стає. Коли й у тебе твориться схожий безлад, то наше нагадування буде корисним.

Якщо надто вже не хочеться сідати до навчання або роботи, можна влаштувати прибирання. Не всієї домівки, звісно, і не генеральне. Та видимість, що ти не б’єш байдики пилосос у руках допомагає створити. Принаймі для батьків. На деякий час. А ще «ліниві» дні – це добра нагода для того, щоби полагодити щось нескладне або викликати майстра, котрий допоможе в цьому.

Як щодо нової книги? Якщо ти поціновувач літератури, то, припускаю, давно вже кинув оком на якийсь роман чи збірку віршів? Чом би не перегорнути нарешті першу сторінку? Припаде книга до душі – зможеш спокійно присвятити їй весь день, а як не сподобається, то можна взятися за пошуки іншої. До речі, дочитати почату два місяці тому книжку – теж добра думка.

А фільми? Певно, знайдеться кілька стрічок, про які ти чув (-ла) вже десятки разів і щоразу реакція оточення була однаковою: «Ти не дивився (-лася)? Жартуєш?». Що ж, здається, пора переглянути вже ті «Зоряні війни» і «Володаря перснів». Наступного разу принаймні можна буде заявити, що кіно не сподобалось, а не знову німувати.

Скажи, в тебе буває так, що у спробах зайнятися хоч чимось ти починаєш майструвати паперові літачки, вчишся по-інакшому зав’язувати шнурівки, дістаєш із глибин шухляди кольорові олівці та антистресову розмальовку, пробуєш спекти за новим рецептом пиріг, а то й узагалі починаєш вишивати на старих футболках і джинсах? От у мене це постійно. Так, нові хобі допомагають зайняти не тільки руки, а й мозок: ти більше не думаєш, що витрачаєш день надарма. То як, хочеться спробувати щось дивацьке?

Любиш складати списки? Тоді ця ідея тобі точно видасться чудовою. До того ж, можна скласти одразу кілька! Наприклад, перелічити справи на цей тиждень або місяць. Чи написати, куди хотілося б поїхати на вихідні або зимові канікули, розробити маршрут. Варіантів море.

Якщо в когось із друзів, рідних чи колег невдовзі свято, «лінивий» день можна присвятити пошукам гостинця. Мені дуже подобається презентувати близьким щось особливе, кумедне. Під час інтенсивного навчання та роботи часто забуваєш про наближення важливої дати, не встигаєш підготувати гарний дарунок і вимушений приходити до іменинника з чимось банальним. Сумна ситуація, еге ж? А коли часу вдосталь, можна стільки всього придумати та знайти!

Як бачиш, є чимало способів створити розмаїтий день, наприкінці якого відчуватимеш, що зробив (-ла) багато потрібних речей. Отже, і вівці будуть цілі, і вовки ситі. Сумління зостанеться чистим, а ти, сподіваюся, – задоволеним.
Далі...


Далі...


Далі...