Досі вагаєшся, чи позбуватися жодного разу не одягнутого светра або колекції вкритих пилом журналів? Можливо, наш легкий «штурханець» допоможе прийняти рішення?

Знову та знову народжуються речі. Ми не завжди помічаємо, що десь хтось вигадав мініатюрний девайс, завдання якого – слідкувати за поставою. Або пристрій, що дозволяє годувати домашнього улюбленця, поки ми поза домом. Так, є речі необхідні та корисні. Але, припускаємо, існує ще більше речей, які всього лише засмічують наші будинки. Більше того, постійно крадуть наш час та заважають працювати. Зараз пояснимо, що й до чого.

Гора замалого на тебе одягу, купа коробок (пустих і не дуже), стоси журналів п’ятирічної давності, десяток горщиків із рослинами (довкола яких завжди розсипаний ґрунт, бо кіт жити не може без земельки), пошарпані часом і твоїми дитячими руками пазли, вже роками мовчазне радіо, старі дорожні сумки та рюкзаки, кількадесят магнітів на холодильнику. Усе це не може не впливати на повсякденне життя. Ще б пак! Щотижня витрачати години для впорядкування, витирання, миття того, що так і зостанеться лежати. Заради чого?

Якщо «копнути» ще глибше, то весь той хлам, виявляється, може суттєво шкодити продуктивності та бюджету. Ні, ми не закликаємо тебе винести сьогодні ж на смітник повний вміст твоєї домівки. Але пропонуємо виділити трохи часу на те, щоби добре подумати: а що справді є важливим? Які речі потрібні для комфортного життя й діяльності? Чим уже напевне ти не скористаєшся ані сьогодні, ані через рік? І щоб міркування було результативнішим, ми звернемо твою увагу на декілька переваг, які дає життя з позначкою «Мінімум».

Після того, як із дому я перебралася на орендовану квартиру, захопивши зі собою тільки найважливіше, помітною стала ось яка деталь. Щоденне (і тим паче генеральне) прибирання стало забирати в рази (!) менше часу. Воно й не дивно, адже вже немає навколо того, що вдома треба було протерти, скласти, віднести на місце. Та й на пошуки цих, як виявилося, геть зайвих речей більше не доводиться затрачати сили, нерви та час. Натомість з’явилися вільні хвилини, щоб зробити щось корисніше: почистити взуття, випрасувати завчасно сорочку, прочитати невелику статтю англійською, випрати одяг.

На час канікул я повернулася додому. Інакше кажучи, з впорядкованого помешкання знову потрапила в маленький хаос. Залюбки б позбулася половини предметів, що є тут, але, як розумієш, із батьками в таких питаннях важко домовитися.

Що змінилося, окрім мого місцезнаходження? По-перше, продуктивність. Вона так низько, що я дивуюся, як пишу ці рядки! А все через надмір кольорів, звуків, речей та обмаль простору. Перед очима все мерехтить. Як тут зібратися з думками і почитати або написати щось? Пригадуєш, ми нещодавно говорили про облаштування робочої зони вдома? Так-от, слід додати до того переліку ще й пунктик: «Позбутися всіх непотрібних речей на столі та довкола нього. ВСІХ».

Висновок такий: велика кількість предметів не лише змушує гаяти час на підтримку вдаваного порядку (вдаваного, бо впорядкування непотребу – це дещо дивно), а й часто не дає сконцентруватися.

Знайдуться на твоїх поличках придбані колись на подарунок горнятка, з яких жодного разу не пили? А колекція м’яких іграшок від друзів і коханих? Чи, може, колекція кіндерівських іграшок? А в глибинах шухляд зосталися альбоми для малювання з шостого класу? А в шафах десь приткнулися кілька пар колготок, придбані про запас, хоч ти їх узагалі не носиш? Ці речі – вороги як простору, так і гаманця, правда ж? Цікаво буде порахувати, скільки грошей ми викидаємо на вітер. І на що могли б (!) використати.

Більше часу. Більше енергії. Більше заощаджених і мудро витрачених коштів. Непогано, як для початку, згоден? Піду-но проводити ревізію. Приєднуйся!
Далі...


Далі...


Далі...