План відпустки успішно розроблено та втілено в життя. Останні безтурботні дні добігають кінця. Час замислитися над тим, як повернутися до звичного ритму.

Здається, зовсім нещодавно ти збирав рюкзак, складав список обов’язкових для відвідування локацій, планував відпочинок до дрібниць (або навпаки?), а тепер збираєшся в дорогу. Чи вже сидиш удома та відчуваєш такий собі когнітивний дисонанс: думками витаєш ще там, у відпустці, а перед очима вимальовується знайома буденність.

Зазвичай, якщо відпочинок минув на славу, ми повертаємося розслабленими. Утім, коли починаємо розуміти, що на роботу чи до університету вже от-от іти, а справ – непочатий край, то з’являється тривога. Певна річ, дехто з нас любить швидку зміну «декорацій», але деяким людям буває непросто. Автор цих рядків належить до останньої категорії, тож лови кілька ідей, як максимально розтягнути задоволення від відпочинку.

Ідея #1: проведи ревізію серед усіх привезених фотографій. Хіба є ліпший спосіб вернутися в минуле і оживити спогади? Чи ж красиві або смішні знімки залишать байдужим? Переглянь їх усі, вибери найкрутіші та, приміром, роздрукуй і повісь над ліжком. Або трішки «почаклуй» над ними в фоторедакторі, перетвори на листівки, підпиши та надішли людям, котрі склали тобі компанію. Чи просто поділися фото/відео в соціальних мережах, щоби розділити свою радість зі світом.

Ідея #2: уяви себе Магометом і сам прийди до гори. Іншими словами, згадай, що на відпочинку викликало найприємніші емоції, з чим тепер асоціюється та відпустка. Не зациклюйся тільки на слухових та зорових враженнях. Подумай про смак. Який післясмак залишив відпочинок цього разу? Не дивуйся, що згадали про їжу, адже це, мабуть, найпростіший шлях у минуле. Я досі пам’ятаю смак соку, який ми, дітвора, пили в альтанці біля дитсадку. Коли знаходжу той сік, завжди згадую себе малу.

То як, пригадуєш смак відпустки? Якщо так, то чому б не знайти ту їжу тут, у рідних краях, або самому не навчитися готувати її? Потім можна буде запросити друзів і пригощати їх, розповідаючи історії, де й коли ти це куштував.

Ідея #3: вдоскональ простір, у якому живеш. Про те, чому позбуватися зайвих речей є важливим ми вже поговорили. Якщо ми тебе не переконали, то, можливо, твій багаж зміг? Ти ж бачиш, прожити з невеликими запасами можна, ще й як можна! Чом би тоді не прибрати із шафи все непотрібне? Хіба ідея жити так, щоби в будь-яку мить бути готовим змінити координати настільки погана? Навіщо прив’язуватися до матеріальних речей? Вони так часто заважають бачити щось більше, важливіше.

Ідея #4: не припиняй мріяти. Так, коли мрія чи хай всього лише маленький задум реалізовуються – це прекрасно. Поза тим, інколи не менше задоволення приносить планування: розробка маршрутів, пошук усіляких цікавостей, купівля квитків. Не обов’язково викорінювати дух мандрівника зі свого «Я». Тим паче, якщо буденність тебе гнітить, а від думок про нову подорож очі загоряються. Мрій!

Ми твердо переконані: відпочинок триває не n-ну кількість календарних днів. І не від висадки до посадки. Він триває і завжди триватиме рівно стільки, скільки ми того будемо хотіти.
Далі...


Далі...


Далі...